AKTUALNOŚCI

Nasza aktywność w 2018 roku, podsumowanie kilku najistotniejszych wydarzeń.

 

W ubiegłym roku kontynuując współpracę z Komisją Europejską w zakresie prac eksperckich oceniliśmy ponad 50 projektów innowacyjnych w Programie Ramowym Unii Europejskiej Horyzont 2020 - największym w historii Unii Europejskiej programie w zakresie badań naukowych i innowacji. Łącznie to już ponad 350 ocenionych projektów w tym programie w okresie ostatnich 4 lat. Poza pracami eksperckimi, w lipcu prowadziliśmy również audyt na etapie końcowej realizacji jednego z innowacyjnych projektów dofinansowanego przez Komisje Europejską.

W styczniu aktywnie uczestniczyliśmy w dorocznej konferencji: „Współczesne narzędzia kształtowania przewagi strategicznej przedsiębiorstw handlowych”, zorganizowanej przez Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy (obecnie Państwowy Instytut Ekonomiczny) oraz Polską Organizację Handlu i Dystrybucji wnosząc swój wkład w dyskusję na temat: „Budowanie przewagi strategicznej przedsiębiorstw handlowych” w zakresie: „Współczesnych narzędzi kształtowania przewagi strategicznej przedsiębiorstw handlowych”. W następnym miesiącu lutym, po raz kolejny zasiadaliśmy w kapitule konkursu AdRetail Inspirio oceniającym aktywność marketingową firm handlowych w kanale gazetek reklamowych.

Z kolei miesiąc kwiecień to udział w ceremonii i debacie otwarcia V Targów World Food Warsaw 2018. Po raz trzeci nasz przedstawiciel aktywnie bierze udział w organizacji i przebiegu targów. Kolejna kwietniowa konferencja była organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat: „Przyszłość rolno-spożywczych rynków hurtowych w Polsce”. Nasz przedstawiciel wygłosił referat o ,,perspektywach rozwoju rolno-spożywczych rynków w Polsce’’. W miesiącu tym poprowadziliśmy również wykłady na studiach podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przekazując studentom praktyczną wiedzę w zakresie ,,Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa w działalności handlowej. Zarządzanie Personelem’’.

Maj to podjęcie istotnego wyzwania edukacyjnego. We współpracy i na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych rozpoczęliśmy prace nad Sektorową Ramą Kwalifikacji w Handlu. Przedstawiciel nasz, na płaszczyźnie Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego, kierował pracami zespołu eksperckiego. Efektem pracy jest raport końcowy zawierający obszerne opracowanie Sektorowej Ramy Kwalifikacji w Handlu.

Kolejny miesiąc czerwiec to udział i prowadzenie sesji roboczej na “Start2Export2Poland” wydarzeniu zorganizowanym przez flandryjska organizację The Economic Representation of Flanders (Flanders Investment & Trade).

Po okresie wakacyjnym, w październiku uczestniczyliśmy w debacie poświęconej przyszłości Społem na konferencji organizowanej przez Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców Społem. W tym samym miesiącu jako członek jury ocenialiśmy produkty w prestiżowym konkursie ,,Dobry Produkt’’ organizowanym przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu "Rynek Spożywczy" oraz branżowych serwisów internetowych portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl, wspólnie z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji.

Końcówka roku to udział w największej konferencji poświęconej sektorowi spożywczemu i handlowemu czyli Forum Rynku Spożywczego i Handlu. Nasz przedstawiciel poprowadził sesję tematyczną na temat ,,Produkt przemawia do klienta - co komunikuje nam opakowanie?’’, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników forum.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w jednym z niżej zamieszczonych linków.

Poniżej zamieszczamy linki do kilku komentarzy i wypowiedzi:

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/ekspert-przyjecie-przez-siec-piotr-i-pawel-inwestora-finansowego-to-dobra-decyzja,155397.html

http://press.mondaynews.pl/wypowiedz_andrzej_wojciechowicz_mn_hd_mp4.mp4

https://mondaynews.pl/eksperci-o-srkh-na-razie-to-koncepcja-ale-juz-dzisiaj-stwarza-szanse-na-rozwoj-i-uporzadkowanie-rynku/

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/sektorowa-rama-kwalifikacji-handlu-uporzadkuje-ryn,50180

http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/ekspert-jaki-bedzie-rok-2019-w-sektorze-handlu-detalicznego,166808.html